بستن
FA EN

جشن ازدواج 30 زوج دانشگاهی در دانشگاه گیلان برگزار شد

جشن ازدواج 30 زوج دانشگاهی در دانشگاه گیلان برگزار شد


جشن ازدواج 30 زوج دانشگاهی در دانشگاه گیلان برگزار شد

جشن ازدواج 30 زوج دانشگاهی با حضور آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد.

آیت الله فلاحتی در مراسم مذکور با تبریک و تهنیت میلاد با سعادت حضرت علی اکبر علیه السلام و ازدواج زوج های جوان، اظهار کرد: نشاط در زندگی بسیار حائز اهمیت بوده و یکی از لوازم آن درک متقابل زوجین نسبت به همدیگر است.

وی، زن را موجود لطیف خدا دانست که به ظرایف زندگی توجه دارد و افزود: درک متقابل زوجین به برنامه ریزی نیاز دارد ضمن اینکه وجود برنامه معنوی نشاط آور است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه ورزش یکی از لوازم نشاط در زندگی است، تصریح کرد: ورزش به انسان نشاط و سلامتی می دهد.

نماینده ولی فقیه در گیلان بر تلاوت روزانه قرآن توسط زوج های جوان تاکید کرد و گفت: قرآن اکسیر اعظم است.

وی با اشاره به ضرورت احترام انسان به استاد، بیان کرد: طبق روایتی؛ کسی که به استاد خود احترام می کند خدا به عمر و زندگی او برکت و معنویت می دهد.

آیت الله فلاحتی به اهمیت فرزندآوری در فرمایش های مقام معظم رهبری اشاره کرد و یادآور شد: زوج های جوان فرزندآوری را جزو برنامه های خود قرار دهند.

دکتر فرید نجفی سرپرست دانشگاه گیلان هم در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و خیر مقدم به آیت الله فلاحتی، برای زوج های حاضر آرزوی خوشبختی و سلامتی کرد. دکتر نجفی در ادامه یکی از دغدغه های مدیریت دانشگاه را تأمین مسکن متأهلی برای دانشجویان متأهل دانست و ابراز امیدواری کرد مدیریت دانشگاه بتواند در کوتاه مدت این مشکل را رفع کند تا انگیزه‌ای برای دانشجویان دیگر باشد.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین علی محمد عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان ضمن تبریک میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان ازدواج دانشگاهی را ازدواجی آگاهانه و پایدار دانست و ابراز امیدواری کرد ازدواج دانشگاهی که با تجربه های علمی و عملی همراه است به عنوان نماد ازدواج آسان و به‌هنگام مطرح شود. مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان در پایان ضمن آرزوی شادی و زندگی پایدار برای زوج های دانشگاهی خواهان تلاش بیشتر مدیران و مسئولان برای ترویج ازدواج دانشجویی شد.
شایان ذکر است در این مراسم آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان مراسم صیغه عقد یکی از زوجین را به صورت نمادین جاری کرد.
ادای احترام به شهدای گمنام دانشگاه، کاشت 30 نهال مثمر به اسم زوج های دانشگاهی و اجرای برنامه های شاد و مفرح از دیگر برنامه های این مراسم بود.

دیدن تصاویر این مراسم