بستن
FA EN AR RU FR CHI

گفتگو با دکتر راهبه نیارکی مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان و خانواده در خصوص روز زن

گفتگو با دکتر راهبه نیارکی مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان و خانواده در خصوص روز زن


گفتگو با دکتر راهبه نیارکی مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان و خانواده در خصوص روز زن

به نام بی نیاز عالم آرا             خدای فاطمه آرام دل ها

 به نام چاره ساز وحی سرمد      خدای فاطمه دخت محمد

سلام بر سرور زنان جهان، عطای خداوند سبحان حضرت فاطمه ی زهرا (س) و سلام بر همه زنان دانا و آگاه. زنی که الفبای حقوق خانواده در اسلام بر پایه محبت او پی ریزی شده و نقش آفرین هستی او را نقش آفرین تاریخ آفریده است.زنی که در طول عمر پر تب و تابش به اختیار یا به جبر زمانه، نقش های مختلفی می پذیرد. گاه مادر است و پایگاه مهرورزی و عشق، گاه همسر است و مرکز صفا و آرامش. گاه دختر است و مرکز ایثار و عطوفت و در عین حال یک زن است. زنی که در جامعه نقش می آفریند، دانشجو است، دکتر است، پرستار است، مهندس است، معلم است و در هر نقشی که باشد نمودی است از کمالات حق تعالی، کمالاتی که به زیبایی بر قامتش می نشیند.

خانم دکتر نیارکی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه بیان کردند: هر زن در زندگیش نقش های مختلفی را همزمان بازی میکند و در اجرای هر نقش تکالیفی بر عهده او نهاده شده است و از سوی دیگر حقوقی بر وی مترتب است. گاه شکست میخورد و گاه پیروز میشود. دانشگاه جایگاهی ست که می تواند نقش زنان و مردان را در مرز ورود واقعیشان به جامعه پررنگ کند.

ایشان همچنین نقش دفتر امور زنان را نقش مشاوره ای در برنامه ریزی امور مربوط به زنان و خانواده در سطح ریاست محترم و معاونت های مختلف دانشگاه بیان کردند.

 

ایشان افزودند: در شرایط دشوار ناشی از بیماری کوید 19، حوزه های مختلف فرهنگی، دانشجویی، آموزشی و اداری دانشگاه با توجه به امکانات موجود برای دانشجویان گرامی و همکاران ارجمند برنامه ریزی می نماید. در روز میلاد فرخنده حضرت فاطمه (س) نیز مسابقات مجازی در زمینه فرهنگی، هنری و ادبی توسط دفتر امور زنان برنامه ریزی و اطلاع رسانی شده است که امید داریم مورد توجه قرار گیرد.

در پایان، دکتر نیارکی آرزو کردند هر انسانی فارغ از مسائل جنسیتی با توجه به توانمندی ها و شایستگی های خود بتواند در جایگاه های مناسب اجتماعی قرار گیرد و نقش آفرینی کند تا بدین ترتیب جامعه بتواند از حداکثر ظرفیت نیروی انسانی خود که بالاترین سرمایه جوامع انسانی است در راستای پیشرفت و اهداف متعالی بهره مند شود.

بخشی از صحبت های ایشان در کلیپی که به مناسبت روز میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن توسط روابط عمومی دانشگاه گیلان تهیه شده آمده است که در زیر، لینک آن تقدیم می‌گردد:

اینستاگرام دانشگاه گیلان