“کلیدهای برخورد با مشکلات خواب کودکان”

نام کتاب:

کلیدهای برخورد با مشکلات خواب کودکان

نویسند: سوزان ای-گاتلیب

مترجم: اکرم کرمی

سال نشر: ۱۳۹۱

ناشر: مجموعه انتشارات صابرین

در کتاب « کلیدهای برخورد با مشکلات خواب کودکان » دکتر گاتلیب، پزشک کودکان، درباره ویژگی‌های منحصربه‌فرد خواب در مراحل مختلف رشد کودک بحث می‌کند. وی رئیس بخش پزشکی رشد در بیمارستان بروکلین و دانشیار پزشکی کودکان در دانشگاه ایالتی نیویورک، بخش سلامت و تندرستی است.

اولین مرحله، آشنایی با الگوهای خواب طبیعی است. بخش یک شامل فصل‌هایی است که رفتار خواب کودک را از طفولیت تا سن مدرسه دنبال می‌کند. هر فصل به نکات مهمی از مهارت‌های حرکتی، تکلم ، تفکر و مشکلات شایع هر سن که ممکن است بر خواب کودک تاثیر بگذارد، می‌پردازد.

در بخش سه –برخورد با مشکلات خواب کودک- والدین با مطالعه موارد حقیقی از ابتدای بروز مشکل تا راه‌حل نهایی، با علل و نحوه کنترل آن آشنا می‌شوند.

بخش چهارم به اختلالات خواب می‌پردازد. این مشکلات از جمله مشکلات خواب تلقی می‌شوند، زیرا ریشه در ساختار واقعی یا کیفیت خود خواب دارند. بی‌خوابی، ترس‌های شبانه، خوابگردی یا خواب‌گفتاری، شب‌ادراری و ایست تنفسی موضوع‌هایی هستند که در بخش چهار مورد بررسی قرار می‌گیرند و مفصلا به تشریح و درمان این شرایط پرداخته می‌شود.

کتاب « کلیدهای برخورد با مشکلات خواب کودکان » به والدین کمک می‌کندتا با نحوه خواب کودکان آشنا شوند و بتوانند مشکلات شایع خواب را برطرف سازند.